Chvála Vesmíru

Již asi 30 let odebírám časopis Vesmír… a čtu jej rozhodně ještě déle. Pod zástěrkou „přírodovědných studií“ vždy nesl pochodeň neideologického vzdělání a toho, co bych nazvala „obecným světlem civilizace“. Je mou útěchou v temnotách, ať již to temno způsobovala jakákoliv ideologie – neb ve své podstatě jsou tyto ideologie vždy stejné (ale že mi to trvalo, než jsem na to přišla..) jsou totiž o zneužití moci…
Proto i každé číslo, ktré mi přijde do rukou, mi je potěšením, i když samozřejmě některé články o posledních výzkumech z biochemie – na příklad – mé srdce zrovna nezaujmou…. i když třeba..no, to by bylo na dlouho..
V posledním čísle 6/2013 je naprosto mimořádný rozhovor prorektorem Karlovy Univerzity, panem Janem Konvalinkou. Příznačně se jmenuje „O tituly nejde“. Což samozřejmě implikuje otázku: A o co tedy jde?? A, světe div se, dostávám odpověď!!! Dostávám odpověď na otázku, jak by mělo vypadat středoškolské školství, v čem je problém základního školství a proč není problém, když by 70% populace by měla vysokou školu, a to bez ohledu na „snížení náročnosti“. Prostě, číst rozhovor s člověkem, který ví, co říká… no – užijte si to. Laskavostí časopisu Vesmír je tato část časopisu přístupná on-line i nepředplatitelům, čehož využívám a dávám link:
http://casopis.vesmir.cz/clanek/o-tituly-nejde

Posted in Nezařazené

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Všechny příspěvky
Archiv