ZDRAVÍ A VZTAHY

6 komentářů » for ZDRAVÍ A VZTAHY
 1. Vážená paní Kláro,

  jsem rozvedená žena , která chce bojovat za práva tisíce jiných a jejich dětí. Jsem dost paličatá a odhodlaná, abych rozmlátilla dnešní šovinistickou politickou scénu na cucky. Půjdete do toho se mnou? Obracím se na vás jako na první a jedinou oporu žen v tomto státě. Co jít do souboje, kde se k nám připojí tisíce jiných žen? Co jít do souboje, kde vyhrajeme práva dětí na slušný život a povinnost otců se na tom podílet? Vím, že jste se neocitla v této situaci, ale já ano. Můj manžel na nás kašlal, nezajímal se, co dcera, co složenky, co společné bydlení. Rozvedli jsme se, dva roky se staral a teď si našel partnerku, která ho poňouká k pravému opaku. Mám v sobě síly, že chci skály lámat. Chci donutit poslance ke změně zákona, aby převzal stát závazky za neplacení výživného otců a stát závazky vymáhal osobně. Pomůžete?

  Děkuji

  Martina Komrsková, Klatovy

  • klara napsal:

   Vážená paní Komrsková,
   budu dělat – a jsem ochotna udělat prakticky vše – aby otcové plnili svoje vyživovací povinnosti, a to v míře podstatně větší než je dnes běžně přiznávána. Nejsem ochotna udělat ovšem naprosto nic pro to, aby stát za ně převzal tuto jejich zodpovědnost a aby za otce platil. Stát je povinen vytvořit funkční pravidla soužití, která jsou vymožitelná. Pakliže tak neučiní, je potřeba tlačit na stát k tvorbě funkční legislativy, nikoliv k tomu, aby sám stát přebíral zodpovědnost jedinců. To je moje dlouholeté stanovisko. s pozdravem, Klára Samková

 2. Lydie V. Weleber napsal:

  Prominte, nevyjadruji se k tomuto pripadu, jen poznamenam ze souhlasim s Klarou.
  Muj ohlas patri ETIKOTERAPII ale nevim kde sehnat knizku kde se vychazi z vlivu negat. pocitu na dusi cloveka.
  Je-li mozne, prosim, ma adresa by mela stacit. Ne-li, pak podam primou adresu v IDAHU, USA
  s pozdravem, Lydie

 3. Václav napsal:

  Tahle žena je v mých očích BOHYNĚ – hezká, chytrá a vzdělaná, vlastenka!. (škoda, že jsem zadaný a že je u nás monogamie …. )

  Václav
  https://www.facebook.com/vaclav.hubacek.3

 4. Zdenka Nováková napsal:

  Milá paní Kláro Samková, děkuji Vám moc za Vaše slova v Parlamentních listech na internetu. Dnes jsem to četla. Mám k Vám hlubokou úctu, že se nebojíte. Jste báječná. Vaše smysluplná slova a výhrady jsou na místě. Vždy si najdu Vaše články, které jsou plné odhodlání bránit slušné lidi. Vaše odhodlání je pro mě vzor a velký. S úctou Zdenka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*