Finanční úřad coby ornitologická stanice

Včera jsem strávila vskutku zajímavou hodinku na svém finančním úřadě, na níž vidím pouze jedno pozitivum, totiž, že jsem nikoho nezabila, takže jsem se vyhnula trestnímu stíhání. Leč: můj daňový poradce mi poslal výpis z „obratů osobního daňového účtu“, tedy, lidsky řečeno, přehledy mých plateb finančnímu úřadu. A na něm scházelo asi 5 plateb v celkové výši 42.000,- Kč. Já jsem je měla ze svého účtu odepsané, platby se zpět nevrátily, ale prostě…. nebyly…. Prostě zmizely v černé díře. Na FÚ jsem se dozvěděla, že probíhá „migrace účtů“ a prostě některé platby „nebyly přiřazeny“ a čistě nááááhodou měly být přiřazeny právě včera…. Ale ještě se to „nepromítlo“. Dáte mi o tom potvrzení? Ne… Proč jste nerozeslali info, nebo to nepověsili na portál veřejné správy, že účty „migrují“, a tudíž výpisy z osobních daňových účtů mohou být zkreslené? Máme tady 20.000 subjektů, přece to nebudeme každému posílat! A proč to nedáte jako paušální informaci na webové stránky? FRK….
Takže jsem milé dámy ujistila, že přijdu opět v pondělí, abych si osobně a u nich zkontrolovala připsání plateb. A osobně v úterý, kdy už by to měly mít „zaúčtováno“, abych si přišla pro potvrzení o VŠECH úhradách a každého čtvrt roku investuji 100,- Kč, abych od nich dostala ofiko papír s razítkem, jestli něco dlužím. Ano, přiznávám, řvala jsem na ně. Nicméně představuji si, co by se asi tak dělo s člověkem, který by si netroufnul a neřval….
PROČEŽ: vyzývám všechny, aby se podívali na svoje osobní daňové účty, zda jim souhlasí s platbami, neboť účty nám jak ti ptáci …MIGRUJÍ…

Posted in Nezařazené

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Všechny příspěvky
Archiv