Jak na rozvod???

Ve své knížce „Zbavte mě toho pitomce/sundejte ze mě tu mrchu“  jsem právního průvodce obohatila i reálnými příběhy ze soudních síní.  Co všechno se může při rozvodu stát, co jej může vyprovokovat a co z toho může vzejít, nyní předkládám p.t. čtenářstvu v příběhu:

Potravní řetězec

Ostatně soudím, že bankovní sektor je k rozvodům obzvláště náchylný. Jeden bankovní exemplář velící jakýmsi fondům seděl přede mnou a vypadal jak vodník Volšoveček, když mu z rybníčku v lese Řáholci někdo vytáh´ špunt. Bezpochyby hodnej člověk. Poslal manželku i s její sestrou na dovču, protože on musí pořád pracovat. Turecká riviéra prosím. Písek bílý, slunce žhavé, noci osamělé, těla lepá. Zvláště jedno německé tělo, vystavované příslušně na odiv nejen středomořským paprskům, se skvělo proti azúru bezmračné oblohy obzvláště zdařile. Zkrátka a dobře paní bankéřová si na Turecké riviéře nabrnkla mladistvého milence odkudsi od Karlsruhe, značný to tedy flák cesty. Auto však měla kvalitní, manželem pečlivě vybrané a zakoupené s ohledem na manželčinu bezpečnost i reprezentaci, tak proč se neprojet bez rychlostních omezení po německých dálnicích. Nejdřív mizela jen sem tam, posléze častěji a častěji, až nakonec německému milenci zcela propadla, zanechavši manželovi jedno její vlastní dítko z prvního manželství, které on ve své dobrotě adoptoval a jedno dítko jejich společné, ve výhradní péči. Do cestovního kufříku si zabalila pouze polovinu majetku ze společného jmění manželů, což bratru, i když to byla jenom polovina, bylo docela hodně, tedy pravdu povediac, bylo to strašně moc peněz. Pan choť se o ni strachoval, i když již chotěm dávno nebyl. Mezi přípravou večeře dítkům, kontrolou žákovské knížky tomu mladšímu a indexu tomu staršímu a mezi půlnočním domalováváním investičních výhledů na následující období stačil zavolat i své advokátce, co že jako s jeho manželkou, tedy rozuměj, bývalou manželkou bude, jestli by se neměla učinit nějaká opatření, nejlépe investičního charakteru aby ji někdo neoškubal, zvláště když on tady má jeden takový opravdu pěkný a zaručený investiční produkt.

Někteří muži jsou zjevně nepoučitelní, a tudíž mi nezbylo než se alespoň tohoto jednoho pokusit vyléčit z idealismu šokem. Pravda byla hořká, leč stokrát opakovaný příběh mi čistou kazuistikou dával zapravdu, že takhle to prostě chodí. Milostivá paní byla samozřejmě svým milencem rozvedena pro to, aby byla oškubána. Že na to, jsouc oslněna opáleným bronzem v kombinaci s blonďatými kučerami (pravda, buďme spravedliví, pan choť byl připlešlý a ta figura už taky měla svoje nejlepší léta za sebou, ale je vzhled fakt všechno?) dosud nepřišla, je celkem jasné, neboť dosud nepřišel ten pravý čas.  Nedošlo totiž ještě k metamorfóze  mileneckého vztahu do vztahu (znovu)manželského a zejména nedošlo k přetavení jejích soukromých peněz, pracně z původního chotě vylomených, do nového společného jmění manželů. To pro to, aby při následujícím rozvodu bylo dál co dělit, protože dohledávejte, jak  to s těmi „vnosy“ do manželství z výlučného jmění toho kterého manžela vlastně bylo, že ano. O tom, že bude náležitě oškubána svým manželo-milencem č. 2, jsem neměla sebemenších pochyb, stejně jako nemám pochyb o dalším osudu poctivě vylopatovaných peněz mého milého klienta. Protože, pánové, prosím vás, kdo by se na věky tahal s již dříve dvakrát rozvedenou o deset let starší paničkou z bývalého východního bloku! Zvláště, když po světě chodí taková spousta nádherných osmnáctek, se kterými je možno kdejaké euro příjemně si užíti.

Tyto potravní řetězce rozvedených mohovitých párů mám odpozorovány již řadu let. Jsou národnostně i genderově zcela neutrální a probíhají takto: vydělávající partner je oškubán. Škubající partner si najde nějakého pěkného kolouška či berušku, obvykle s věkovým rozdílem deset a více let. Tento partner si ovšem též nelení pořídit k sobě věkově vhodného milence či milenku, nejlépe lepou osmnáctku, takže summa sumárum za jedněmi vydělanými prachy se táhnou další minimálně tři lidi, které ten balík musí uživit, a to nemluvíme o různých dětech, které se do toho ještě mohou připlést.

Když jsem hlavě torza rodiny tento potravní řetězec dovysvětlila, na druhé straně telefonní linky něco výrazně plesklo.  Začala jsem se obávat násilí na potomcích. Následoval velmi jadrný projev, který, jak jsem zjistila dalším náslechem, byl komentářem k přiškvaření otáčeného bifteku přímo na varnou desku. Následně odezněl další proud lingvistických lahůdek, zcela neslučitelných s výrazy užívanými při popisu investičních portfolií. Pochopila jsem, že někdy je třeba děkovat i za nedostatky, kterými trpí technika: na příklad že přenášet mobilem odér připálené večeře ještě není možné. „Tak právě teď, paní doktor, jste mě rozvedla definitivně,“ ozval se hlas z druhé strany přístroje poté, co do odklízení trosek večeře byly zapojeny obě ratolesti a pán domu se mohl opět věnovat původní konverzaci. Hlas zněl zcela jinak než ještě před pár minutami.  Pocítila jsem za nimi m u ž e. Muže, kterému právě teď narostly virtuální vlasy, shodil deset kilo, opálil se do bronzova a lehce opocen přichází z fitka, kde se báječně protáhnul. Hlas muže, který se skutečně definitivně odpoutal. „Víte, co si s těma svejma merglama tak může?“ pokračoval.

Věděla jsem naprosto přesně. Vztahovalo se to k jistým úkonům po použití toalety. Hurá. Tak tenhle spis už můžu dát definitivně do archivu a věnovat se dalším případům z oblasti rodinného práva, rozvodů a svěřování dětí do péče rodičů. Počkám si klidně i na Váš příběh ve své advokátní kanceláři.

Posted in Nezařazené

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Všechny příspěvky
Archiv