KOHO VOLIT??

Vypuklo září a s ním i regulérní volební kampaň do senátu i krajských zastupitelstev. Přestože sama nikam nekandiduji ((proč, o tom někdy příště) a nejsem členem žádné politické strany, hnutí ba ani politického spolku (ano, stačí mi udělat stejnou chybu desetkrát, pak už si dám pozor) obracejí se na mě lidé s žádostmi o doporučení, koho mají volit, a to zejména, když chtějí takové senátory a zastupitele, kteří by se postavili vlně migrantů a zamezili šíření islámu v České republice.
Pro potřeby těchto tazatelů jsem dala dohromady pár doporučení:

Koho tedy volit?

Začněme tím, koho rozhodně NEvolit. Nevolit ty, kteří se laxně staví k nebezpečí rozšiřování islámu v Evropě a v České republice zvláště. Nevolit ty, kteří se podbízejí Evropské unii. Nevolit ty, kteří zavádějí nejrůznější „kontrolní mechanismy“ které po nás EU ani nevyžaduje místo toho, aby podporovali podnikatelské prostředí a osobní svobody. Takže tím je celá současná vláda nevolitelná. Jako obzvláštní zradu cítím politiku KDU-ČSL, která by se měla stavět na obranu křesťanských hodnot a místo toho poklonkuje dvěma zbylým větším politickým stranám. ČSSD zradila české chudé a ANO české podnikatele. Můžete si vybrat, kým se cítíte zrazeni vy – já všemi třemi. Samozřejmě nejinak tomu je s tak zvanými pravicovými či konzervativními vládami TOP09, nyní politické mrtvoly, a ODS, doposud nikoliv mrtvoly pouze z dopuštění Božího. U posledně jmenované jsem dosud nepostřehla, že by si přestala plést podnikání s rozkrádáním, a pokus TOP09 o přeměnu celé ČR v Lurdy, kde zásahem ministra práce a sociálních věcí mělo dojít k zázračnému uzdravení statisíců nemocných a nemohoucích, pokud vím, také selhal. Je nám zapotřebí nových politických stran a jednorázových uskupení, z nichž se postupně vyprofilují další lidé, kteří budou chtít jít do politiky. Prosím, hlavně neříkejte, že je na volená místa potřeba volit bohaté, protože ti už jsou zabezpečeni a nemají potřebu si nakrást. Na volená místa je potřeba zvolit lidi, kteří budou pracovití, obětaví a naslouchající svému národu. V tom je, dle mého názoru zcela dostatečně, zabudována i nezkorumpovatelnost. Protože každý, kdo se nechá koupit, a to kdekoliv a v jakékoliv záležitosti, pracuje proti svému národu: nezohledňuje totiž jeho nejlepší zájmy, ale své. Což je konečná. Tím alespoň moje požadavky na kvalifikaci kandidátů veřejných funkcí končí. Nebojte se volit „nezavedené“ politické strany, vždyť nezapomeňte na osud Občanského hnutí, které mělo snad všechny ministry a českou vládu a v roce 1992 to stejně fatálně prošvihli. Na druhou stranu, kdyby ČSSD nevytáhl Miloš Zeman, tak je dnes tak na úrovni Koruny české (nic proti ní…).

U politických stran se ptejte na dvě zásadní otázky, totiž, je-li ta či která partaj ochotná zakázat islám v ČR a uvolnit osobní ozbrojování občanů. Pakliže je na obě odpověď kladná – volit. Pakliže je byť na jednu otázku odpověď záporná – nevolit. Navíc musí politická strana mít jednoznačný názor na to, kdo bude dalším ombudsmanem. Nelze totiž přehlédnout, že nynější obsazení této významné funkce neomarxistickou aktivistkou bylo zapříčiněno přímou podporou údajně konzervativní TOP09 a naprostým nezájmem údajně pravicové ODS. Tytéž otázky jako stranám kandidujícím do Poslanecké sněmovny je nutno klást kandidátům na senátory a ty navíc ještě podusit tak, aby kápli božskou v následujících záležitostech: Koho budete volit na místa soudců Ústavního soudu anebo koho byste volili? Nelze totiž vyloučit, že se nějaké místo uvolní ještě před rokem 2023 a každý senátor prostě musí mít jasno, koho chce volit. Ústavní soud je totiž jednou z mála zpětných vazeb, které české soudnictví má a někdy to je skutečně o jeden jediný hlas. Senát také navrhuje dva ze čtyř kandidátů na ombudsmana, přičemž senátoři, kteří budou zvoleni letos, budou volit ombudsmana v roce 2020. Druhé dva kandidáty navrhuje prezident republiky.

Takže jména prosím: koho ano a koho v žádném případě ne. Zde se musím zastavit u úlohy Senátu. Velká část občanů považuje Senát za zbytečné těleso. Tak tomu rozhodně není. Senát je významnou brzdou, která může v případě potřeby přinutit Poslaneckou sněmovnu a tím i vládu ke zcela jiné legislativní politice, než je ta, se kterou Senát nesouhlasí. K přijetí zákona je potřeba, aby nadpoloviční většina senátorů, tedy přesně 41, hlasovalo pro. Pokud je zákon jako celek odmítnut, tak na jeho přehlasování se musí shodnout nadpoloviční většina všech poslanců, tedy 101 poslanců. A teď si představte, že Senát začne zamítat VŠECHNY zákony s tím, že bude bojkotovat legislativní proces do té doby, než Poslanecká sněmovna schválí zákon o zákazu islámu. Jedna třetina senátorů se volí za pár týdnů, druhá za dva roky a pár senátorů, ochotných požadovat zákaz islámu, už v Senátu je a jejich mandáty nejsou letošními volbami dotčeny. To mi neříkejte, že to nejpozději do dvou let nedáme! Což je dost pozdě, jasně, na druhé straně i poslanci, kteří budou usilovat o své zvolení za rok, budou vědět, do čeho jdou, že to nebudou mít tak jednoduché jako jejich předchůdci.

Takže pojďme volit senátory, kteří mají ve dvou výše nastíněných otázkách už jasno. Já za sebe podporuji – a velmi vás prosím, abyste jim též zvážili svoji podporu, tyto kandidáty do Senátu ve volbách pro rok 2016:

PhDr. Jiří Brančík – volební obvod č. 55 – Brno – město za politickou stranu Svoboda a síla (http://s-a-s.cz/)

Mgr. Jiří Kobza – volební obvod č. 28, Mělník, za SPD Tomia Okamury (http://spd.cz/)

doc. Mgr. Martin Konvička, Ph.D. – volební obvod č. 13 – Tábor, Alternativa pro Českou republiku 2017 (http://www.alternativaproceskourepubliku.cz/)

ing. Radim Hreha – volební obvod č. 10 – Český Krumlov, za Alternativa pro Českou republiku 2017 (http://www.alternativaproceskourepubliku.cz/)

Mgr. Eva Hrindová – volební obvod č. 61 – Olomouc, za Alternativa pro Českou republiku 2017, s podporou hnutí „Naštvané matky“ (http://www.evahrindova.cz/)

PhDr. Petr Hampl, Ph.D. – volební obvod č. 16 – Beroun, za Alternativa pro Českou republiku 2017, (http://petrhampl.com)

Petr Štěpánek – volební obvod č. 43 – Pardubice, za Alternativa pro Českou republiku 2017, (http://www.petrstepanek.cz )

Ing. Milan Vodička, CSc., volební obvod č. 40 – Kutná Hora, za Svobodné s podporou Soukromníků a ODS, (www.milanvodicka.cz)

JUDr. Aleš Hušák, volební obvod č. 25 – Praha 6, za Nezávislé (www.aleshusak.com)

V každém případě doporučuji, abyste volili lidi, kteří nejsou spjati s politickými stranami, které jsou nebo byly ve vládě. A nezapomeňte na ty zásadní otázky.
( z mojí právě čerstvě vyšlé knížky „Proč nesmí islám do Česka“)

Posted in Nezařazené
9 komentářů » for KOHO VOLIT??
 1. Vlady napsal:

  A obvod 58? Tam mám problém!

  • Fischer napsal:

   Doporuceni zahranicnich komunit – cesti obcane, nedopustte zaplaveni krasne, ceske zeme africany a araby, toto znamena ZANIK CESKE POPULACE!!! Tyto populace jsou NEINTEGROVATELNE (nasilne, nenavistne, vrazedne!!) TUPS Bürgerinitiative nemecko, Prof. Fischer

  • Alexander Klimeš napsal:

   „obracejí se na mě lidé s žádostmi o doporučení,“ Já jsem se na nikoho neobracel a taky seru na všechny spasitele bez ohledu na pohlaví, zejména pak na ty, co si se svým pohlavím nevědí rady a tak se daly na politiku.

 2. GUSTAV STRECK napsal:

  Naprostý souhlas.

 3. Lada napsal:

  Ing.BC Dominik Hanko,volebni obvod 78 Ustecky kraj, clen SPD Tomia Okamury

 4. Denny Steigenberger napsal:

  Peter Stepanek NEVOLITELNY jeden z nejvetsich politickych turistu a radoby politiku kteri se chteji dostat dostat do politiky (zatim dlouhodobe neuspesne ODA>ODS) jen kvuli penezum..

  • Josef napsal:

   Kolik z nás po sameťáku volilo ODA, ODS v domění, že volí prosperitu, kterou tyto strany slibovaly ??

   Časy se mění, vážení. Troufám si tvrdit, že více jak polovina voličů těchto stan prohlědla a nyní je tam kde Petr Štěpánek.

 5. limahl7 napsal:

  JUDr. Aleš Hušák, je ten bývalý ředitel vytunelované SAZKy , ne? No to si děláte legraci? A ten Brančík, to je spíš případ pro psychiatra a ten Štěpánek již taky kandiduje za kohokoliv. Mě se líbí ten Mgr. Jiří Kobza. Ten má dlouhodobě konsistentní názory a jeho články se mi velmi líbí.

  • Karla napsal:

   Volit lze jedině Aleše Hušáka, protože ten na všechny má. Jinak nelze přijmout žádná doporučení dr. Samkové, protože jsou nevolitelní, stejně jako paní Samková, ač nikam nekandiduje, protože už je ze hry, stejně jako její přátelé, kteří vsadili migrační vlnu a antiislamismus, čili populismus. To není věrohodné.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Všechny příspěvky
Archiv