O právním aktivismu:

Takové nějaké jakože shrnutí:
Vážení, dostávám do eml. i fb zpráv řadu nápadů a dotazů, jako třeba co takhle podat trestní oznámení na Šabatovou, anebo na toho a toho, anebo zažalovat toho a toho, a jak je vůbec možné to a to, když tady přece platí právo a toto je přece v rozporu s právem a tak..
Pokud stihnu na tyto dotazy/nápady/návrh odpovídat, tak zásadně odpovídám tak, že dělat tohle fakt nemá cenu. Proč? Protože tyto dotazy/nápad/návrhy vycházejí z jedné naprosto mylné premisy: totiž, že právo platí a především FUNGUJE. To je naprosto zásadní a kardinální omyl. Právo nefunguje (a to v řadě jiných oblastí než jen v souvislosti s islámem) a neplatí. Právo může být – a také bývá – ohnuto, dezinterpretováno a především POLITICKY POSUNUTO. Což je věc, na kterou už všichni zapomněli nebo jí odvykli anebo ji nezažili… Proto si dovolím všem, kteří by se kdy na mne s nějakým podobným dotazem/nápadem/návrhem obrátili, doporučit, aby si laskavě zopakovali dílo Karla Marxe a připomněli si jeho známý výrok, že
„PRÁVO JE VŮLE VLÁDNOUCÍ TŘÍDY POVÝŠENÁ NA ZÁKON.“
A jakouže tu máme vládnoucí třídu?? – Ano, děkuji, odpovězte si sami. Takže se nedivte – a to opět ve smyslu jak tak vidím pozapomenuté pravdy a doporučení, které si rovněž dovolím připomenout:
1) Nemysli!
2) Když myslíš, tak nemluv!
3) Když myslíš a mluvíš, tak nepiš!
4) Když myslíš, mluvíš a píšeš, tak nepodepisuj!
5) Když myslíš, mluvíš, píšeš a podepisuješ, tak se nediv!

Posted in Nezařazené
1 Comment » for O právním aktivismu:
 1. Jirka napsal:

  Dobrý den paní Kláro,

  ta pravidla v závěru jsou kouzelná 🙂

  Už dlouho jsem Vás nepotkal, tak snad zase bude nějaká konference o rodinném právu a budu mít to štěstí.

  Zrovna řeším trestko a výkon proti OSPOD a pídím se po nějaké inspirativní předloze 🙂

  S pozdravem,
  JirkaV

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Všechny příspěvky
Archiv