Odpovědi

Dostala jsem následující e-mail:

07.11.2012 roman.sedlacek1@seznam.cz napsal(a):

Dobrý den paní Judr,

po několika diskusích s přáteli ,jsem se rozhodl Vám přeposlat pár poznatků. Jak můžete zlehčovat ,omlouvat a bránit takový masakr?Tím se řadíte k názorům těch zločinců a navíc to jsou cikáni,kteří se za tisíce let nedokázali zcivilizovat a Vy byste na ně měla působit ,aby dokázali žít v civilizovaném světě a začali chodit do škol a tam se učit nejen číst a psát, ale i chovat se jako člověk a ne jako zvířátka. Lidem nevadí cikáni, jako takoví, ale ta jejich agresivita, lenost, primitivismus a ublíženost pokaždé, když někdo chce,aby se chovali jako lidé. Právě takoví lidé jako Vy by měli být pro ně příkladem a učitelem a ne obhájcem všech těch zločinů,tím je nikam neposunujete a proto stojí na místě ve svém vývoji. Nechcete to zkusit Vy? Vždyť už by to bylo dobré hlavně pro ně,tímto proti sobě získávají stále více odpůrců a nenávisti,proč se nechtějí zkulturnit ?A proč jim tento život bráníte a obhajujete, díky tomu jste jejich brzda. Pokud vím,cikáni uznávají své osobnosti, své krále a poslechnou je na slovo, proč nechcete působit tímto směrem, baví Vás to takto?

Neděláte dobře.

Občan Roman Sedláček

MOJE ODPOVĚDI JSOU ZDE:

1) Podle Vás zlehčuji, omlouvám a bráním takový masakr….. Prosím, ukažte mi, ale KONKRÉTNĚ kde jsem novoborský útok zlehčovala nebo omlouvala. To jsem totiž nikdy nikde nedělala…

2) „…tím se řadíte k názorům těch zločinců“: To je odvěké prokletí advokáta, které někdy nabírají neskutečných rozměrů. Bohužel mu někdy podléhají i soudy a státní zástupci – totiž, že směšují advokáta a pachatele. Jako kdybych v tom baru s tou mačetou řádila sama! Takže znovu: JÁ V TOM BARU NEBYLA A TO, CO UDĚLALI MOJI KLIENTI, VRCHOLNĚ NESCHVALUJU. Jen mi prosím vás řekněte: proč nikdo neobviňuje pana Sokola, že je gauner, když hájí Krejčíře anebo jiné, podobně? Proč mi neměříte stejným metrem?

3) „….a navíc to jsou cikáni, kteří se za tisíce let nedokázali zcivilizovat …“ Právo je nedělitelné. Platí buď vůči všem a každému nebo neplatí vůči nikomu. Právo je BEZZÁSLUHOVÉ. Spravedlnost si nemusíte, ba ani nemůžete zasloužit. Právo buď je anebo není. V tom je jeho krása…. Kdyby „cikáni“ nebyli hájeni, mělo by Vás to znepokojovat nepoměrně více než když hájeni jsou. A navíc – sáhib promluvil a pravil, že se cikáni za tisíc let nedokázali zcivilizovat. Ale dokázali PŘEŽÍT. To je naprosto bezpečně víc, než co bychom dokázali my – já i Vy….

4) „…..Vy byste na ně měla působit…“ – a co dělám?? Dovoluji si připomenout, že jsou SOUKROMÁ OSOBA nenapojená na státní rozpočet…

5) „…aby začali chodit do škol a tam se učit nejen číst a psát, ale i chovat se jako člověk a ne jako zvířatka“. Máte na myli do těch škol, kde dodneška nesmí mluvit svým vlastním jazykem, kde jsou označováni jako mentálně retardovaní a kde se cítí tak nebezpečně, že raději se sami stahují do zvláštních škol? Sorry, ae podle mého se jako zvířata chová zdejší školský systém. Čekám, kdy někdo přijde s geniální myšlenkou začít romské děti zavírat do internátních škol tak, jak to udělali s Eskymáky/Inuity v Kanadě – což byla přímá cesta k drogám, chlastu, prostituci a asi tak 90% kriminalitě. Proč ale neookopírovat zásadně nefunkční vzor, když se u toho může ukázat, jací jsme my sami dobráci, že?

6) ….Lidem nevadí cikáni, jako takoví, ale ta jejich agresivita, lenost, primitivismus a ublíženost pokaždé, když někdo chce, aby se chovali jako lidé…“ Bohužel se mýlíte. Lidem VADÍ jako cikáni… Sami o sobě. Potvrdí vám to každý romský vysokoškolák, bez ohledu na to, jak vysoký post zastává (a že jich je…ovšem právě kvůli této strašlivé obecné nenávisti raději o svém původu mlčí, jak to jde nejdéle…). Máte pravdu v tom, že se chovají ublíženě. naprosto přehnaně ublíženě a někdy to vypadá, že se chovají jako magoři. Ale prostě když máte 100x velmi špatnou zkušenost, tak se stanete na určitou věc nekriticky přecitlivělý a reagujete naprosto neadekvátně. Co ale s tím?

7) „….Právě takoví lidé jako Vy by měli být pro ně příkladem a učitelem a ne obhájcem všech těch zločinů, tím je nikam neposunujete a proto stojí na místě ve svém vývoji..“ Jako kdo jako já…. Proč bych jim JÁ měla být příkladem?? Aby bylo jasno doplňte si vzdělání, pls. já nejsem Romka….) A nesměšujte – opět – „obhajobu všech těch zločinců“. Pakliže máte něco proti „obhajobě zločinců“, kontaktujte svého poslance, ať navrhne zrušení České advokátní komory a všech advokátů… Co se týká posunování: každý člověk se může posunovat POUZE sám. Svým vlastním úsilím…. I Vy se můžete posunout pouze sám, svým vlastním úsilím. Já Vám k tomu pouze mohu napomoci předestíráním určitých skutečností. Stejně tak Romové…

8 ) „….proč se nechtějí zkulturnit “ Možná proto, že by přišli o svou duši.. Sice černou a v mnohých směrech hrozivou, ale JEJICH. V dalším odkazuji na práci C.G. Junga….

9) „….a proč jim tento život bráníte a obhajujete…“ Jak hluboké nepochopení práce advokáta… ach jo. Vy si skutečně myslíte, že někdo jen tak z plezíru, že jako nemá co na práci, dloube se prstem v nose, tak jde a vymlátí bar mačetama a to je vlasní podstata jeho života. Tak že byste si TOHLE skutečně myslel, to si o Vás skutečně nemyslím. Možná byste si ale mohl ujasnit, CO si vůbec myslíte VY SÁM…

10) „…..cikáni uznávají své osobnosti, své krále a poslechnou je na slovo, proč nechcete působit tímto směrem…“ Bože Kriste milosrdný…. Některý folklorní historky jsou prostě nevymýtitelný…Nechcete mi zorganizovat korunovaci?

11) „….Neděláte dobře…..“ Každý svůj život žije tak, jak nejlépe umí. Je přece hloupost předpokládat, že by si někdo řekl: tak, já bych sice mohl žít daleko lépe, ale najust si tady pěkně budu medit v tom hnoji a nehnu prstem…. I já žiju svůj život jak nejlépe dovedu. A buďte ubezpečen, že způsob, jakým si jej dovedu zkomplikovat, to mi jde opravdu nejlépe… na příklad převzetím obhajoby útočníků „mačetového útoku“.

Posted in Nezařazené
5 komentářů » for Odpovědi
 1. Tomáš napsal:

  ad bod 2:

  „proč nikdo neobviňuje pana Sokola, že je gauner, když hájí Krejčíře anebo jiné, podobně“

  Pana Sokola někteří lidé obviňují(já ne – advokát má svou úlohu v soudním systému, bez advokáta není možný spravedlivý proces, už jen kvůli tomu, že klient-pachatel je v soudním/právním procesu znevýhodněn neznalostí, případně slabou znalostí, práva), že je gauner, protože hájí Krejčíře a jiné gaunery.

  Právo na spravedlivý proces je součástí demokracie, bez práva na spravedlivý proces není demokracie, nebo je demokracie značně pokřivená.

  Paní doktorko, co říkáte na ten typ advokátu(tím nemyslím Vás) co si vybírají obhajobu bohatých klientů, chudé klienty …. „vynechávají“. Pokud by se takto chovali všichni advokáti, tak právo na spravedlivý proces by měli jen bohatí lidé, někdy zbohatlí nelegálně.

  Jak vnímáte situaci kdy advokátka dostane přidělenu „ex offo“ obhajobu pachatele, který znásilňoval ženy?

 2. Petr napsal:

  vážená paní doktorko – Vaše odpověď p.Sedláčkovi / konkrétně bod 3./mně dost pobavila – přežít tím,že budu parasitovat na státu,budu krást a vykřikovat s nataženou rukou o ,,dyzgryminácii“ – to je podle Vás způsob přežití ? No,děkuju pěkně…….

  • klara napsal:

   bezzásluhovost práva není nic ohledně diskriminace a parazitování. Je to způsob, kterým právo funguje – protože pokud tak nefunguje, tak není., Pobavit Vás roto mohlo pouze Vaše vlastní neporozumění danému problému.

 3. Radim napsal:

  Dobrý den, paní doktorko. Možná byste si měla přečíst některé z Vašich starších, blogových, příspěvků a porovnat je se svými současnými názory, se svou momentální osobností. Hodně jste se změnila. Kdysi jsem si říkal, že jste nejspíše ideální žena. Člověk s pochopením, tou správnou dávkou humoru a lidskosti, s inteligentním nadhledem. Už si to nemyslím. Má slova jistě nemají dostatečnou váhu, proto ani není třeba na ně nějak reagovat a, jak by se dalo u právničky předpokládat, kriticky sebe samu obhajovat, snad by ale nebylo na škodu se obrátit na své přátele, pokud nějací skuteční jsou, a apelovat na jejich přímost. Přál bych Vám, abyste se sama k sobě vrátila, tento komentář Vám píši proto, že jste ve mě zanechala pozitivní stopu a stále ve Vás věřím. Mějte se co nejlépe, zdraví Radim.

  • klara napsal:

   Je vždy velmi nebezpečné si o komkoliv myslet, že je ideální. ať žena či muž…. Ideální lidé totiž neexistují.
   Existuje ale možnost diskuse a vyjasňování si názorů. To zde, bohužel není možné, neboť na povzdech „už nejste ideální“ nelze smysluplně reagovat. Lze reagovat pouze na věcné argumenty typu: „dříve jsem prezentovala – myslela jste si – to a to, nyní tvrdíte něco jiného v tomto a tomto. Což není zde tento případ. Výrok „hodně jste se měnila“ nepostihuje nic, o co by se dalo opřít. Pokud by autor komentáře měl o diskusi zájem, ráda v ní budu pokračovat – ale konkrétně, prosím!! Na to, že nejsem ideální totiž mohu jenom dodat: jo – a svatozář taky nemám…
   zdravím, klára

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Všechny příspěvky
Archiv