Olympiáda 2012

Včera jsem se dívala na zahájení olympiády a plakala jsem z následujících důvodů:

1) oproti namustrované Číně veliká většina účinkujících byli DOBROVOLNÍCI, na kterých bylo vidět, že je to BAVÍ. Tomu říkám návrat k olympijským hodnotám, což mne dojalo.

2) přestala jsem vyčítat svému dítěti trojku ze zeměpisu, neboť o řadě států jsem, Bůh mi odpusť, v životě neslyšela. A olympiáda je skutečně JEDINÉ podujatí (kromě toho nablblého OSN), kde se sejdou všichni, a to v míru a přátelství… což mne opět dojalo…

3) ta baba, co přijela na olympiádu v devátém měsíci těhotenství, tak ta mě dojala skutečně…. že by skutečně začala probleskovat po světě myšlenka, že těhotenství a mateřství není (pokud možno mentální) nemoc? Vehnalo mi to až slzy radosti do očí.

4) Olympiáda si vzpomněla na děti, a to masivně. Zpívaly dětské sbory, a to nikoliv ty profesionální, ale ty, které zpívají od srdce. Vzpomněla na dětské pacienty a z pasivních obětí frankenšteinských doktorů jim dovolila se přetvořit v rovnoprávné osoby. Nevadí, že jsi malý (dle našeho Nového občanského zákoníku „nesvéprávný“), nemocný a tudíž bezbranný, jsi náš a náleží ti stejná práva participovat na životě této společnosti. Což bylo lepší vyjádření lidských práv než v Chartě OSN a Úmluvě o lidských právech a svobodách dohromady. Což dojalo právníka ve mně až k slzám.

5) Žádám zdvořile, aby k olympijským disciplínám přibyla ještě jedna, a to let deštníkem. Hlavním rozhodčím bude jenom a výhradně Mary Poppins. To, že olympiáda otevřela svět pohádek…. bože, co k tomu říci…. Pohádky spojují tento svět, ne ta banda politiků v Bruselovicích i jinde! Nedojímá vás to k slzám? Mne ano a žádám zdvořile, aby příští mezinárodní jednání se odehrávalo v kouzelném parku na karuselu… pak budou výsledky určitě lepší a ne, že nad nimi zapláčeme!

6) God save the Queen!!!! To, že si královna dovolila si udělat ve svých téměř 90ti letech sama ze sebe takovou prdel jako byla ta s tím seskokem padákem v doprovodu agenta 007, to mne naplnilo skutečnou hrdostí nad hlavou státu…vskutku nepoznaný pocit, který mi vehnal slzy do očí.

7) Bože Kriste Milosrdný…. odpusť všem Britům všechny jejich hříchy, neboť mají Mr. Beena… aneb….jak brečet před bednou smíchy…. tuhle scénku si najdu na you tube a ještě si ji párkrát přehraju…

8 ) A vstoupily mi slzy do očí nad naší výpravou. Protože jim to slušelo. A potože někde v posledním koutku naší duše se objevil záblesk toho pravého česko-cimrmanovského humoru, neboť, pokud jsem postřehla správně, byli jsme jediná výprava, která do své výbavy zařadila – pro pobyt na Britských ostrovech více než případně – deštníky….
Takže máme ještě naději, že se z těch zdejších sraček přece jen vylížeme…

Jojo, budu fandit našim sportovcům, ale řekněte mi skutečně upřímně, je doopravdy nejdůležitější, kolik medailí přivezou??

Posted in Nezařazené
3 komentáře » for Olympiáda 2012
  1. IvI napsal:

    Uz dlouho jsem se tak nepobavila a souhlasne nepokyvala. Díky Klarko 😉

  2. miky napsal:

    Díky Kláro, je to tak osvěžující číst Tvá vyjádření, která popisují věci jak je cítíš a jdeš přímo k věci na rozdíl od těch kilometrů výmluv a vytáček většiny politiků, když mají odpovědět na jednoduchý dotaz typu „ANO/NE“ … díky PS: s obsahem se nedá než souhlasit

  3. HOnza napsal:

    Hezky popsaný moje pocity 🙂 – dík.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Všechny příspěvky
Archiv