Povolební počty

Tak máme po prvním kole prezidentských voleb a všichni jsou chytří jak ráááádijo Jerevan, že to má pan Schwarzenberg v suchu. Protože voliči od Roithové, Táni Fischerové a Franze budou určitě volit Schwarzyho, dále se může počítat s polovinou Dienstbierovců a Fischer byl přece vždy – alespoň komentátory nelevicových listů – považován za pravicovějšího kandidáta, takže odtud by se měl elektorát přesypat vlastně celý…

J e n ž e….

Od doby, kdy se v Čechách počítá průměr z průměru tak, že se oba průměry sečtou, chovám k matematice v českém podání jistou…. nedůvěru. Ta je navíc podporována čísly volebních průzkumů, ze kterých je zřejmé pouze jedno: jediná smysluplná sázka mohla znít na to, který z „průzkumů“ se sekne více. Ostatně, nejkrásněji to shrnul ve svém FB statusu pan Horáček, když pravil, že každá branže má svoje sny a on sní o tom, že u něj budou sázet majitelé průzkumných agentur na svoje vlastní výsledky….

Takže jak to s tím druhým kolem prezidentských voleb je?

Nejisté, více než nejisté…. Všechny prognózy, mediální agentury, média, ba i voliči, vyjadřující svoje názory na Facebooku (a to je, přiznejme si to, velmi úzká část společnosti) totiž zapomínají na jedno: na samotného kandidáta a jeho osobní kvality. Všeobecně se tvrdí, že brilantní nástup Karla Schwarzenberga a totální propadák Jana Fischera, čehož jsme byli svědky v posledních zejména čtrnácti dnech, je výsledkem mediální práce jejich týmů. Zcela se odsunulo stranou, že v tuto dobu proběhlo několik velmi zásadních událostí, kterými byly televizní debaty kandidátů. A tam se velmi ukázalo, kdo je kdo. Že Fischer na to prostě nemá. Že je zcela myšlenkově a ideově prost a co mu jeho mediální poradci nenalili do hlavičky, to v ní nebylo. Zeman si jej natřel na bagetku a chutě posnídal.

Ačkoliv je mocí světskou i duchovní elektorát České republiky nazýván „lůzou“, i lůza nemá v hlavě pouze exkrementy a prsa Ornelly Štikové, vykukující z každého bulváru. Umí alespoň poznat rozdíl tak, aby s uštěpačností „lůze“ vlastní se chytla nabídnuté mediální zkratky a začala používat slovo „želé“. A toho, kdo byl touto zkratkou obdařen, nevolila.

Máme před sebou dva týdny další volební kampaně.  Bezpochyby její součástí budou nějaké televizní debaty. Co myslíte – jak si v nich povedou oba kandidáti? Ten pohotový, s bonmoty možná obehranými, leč zcela srozumitelnými a lidu blízkými a ten druhý, který brble sice v několika jazycích, leč než se vyjádří, uběhne polovina doby přenosu, přičemž mnohý z posluchačů zatouží po českých titulcích?  Co myslíte, jak to ta „lůza“ spočte?

Povíme si to za 14 dnů….

Posted in Nezařazené
4 komentáře » for Povolební počty
 1. jarin praxeo napsal:

  věštění na 25.1. : anafabetizace je 23 let pevným gruntem tohoto nespolečenského systému a už včera večer bylo jasné že zfanatizovaná mládež háže opravdového vlastence i s celou Prahou.

 2. Tomáš napsal:

  Blízcí spolupracovníci:

  Schwarzenberg: Kalousek a Drábek

  Zeman: Šlouf a Zbytek

  Z vnitropolitického pohledu, z pohledu výběru blízkých spolupracovníků, mám pocit, že si v 2. kole mám vybrat mezi čertem a ďáblem.

  Ze zahraničněpolitického pohledu se mně méně špatný jeví Schwarzenberg. Menší ostudu bude v zahraničí dělat usínající Švejk(jak o něm píší v Rakousku) než ožrala a hulvát.

  • klara napsal:

   pokud vím, tak Šlouf je dávno pasé.

   • Tomáš napsal:

    Možná je, možná není(neoficiálně), podstatné pro mě je, že soudruh Šlouf patřil, poměrně dlouho, mezi Zemanovi nejbližší kamarády a spolupracovníky.

    A soudruh Zbytek? Tak to, že chtěl rozmetat revoluci, jako velitel tankové divize, tanky, je pro mě velmi těžko stravitelné, také to, že si Zeman někoho takového vybral za kamaráda a spolupracovníka. Podstatná je pro mě „kvalita“ výběru kamarádů/spolupracovníků, to zda ještě jsou/nejsou kamarády/spolupracovníky považuji za podružné.
    http://www.youtube.com/watch?v=CaBztsul4D0

    Soudruh Zbytek sice přímo neřekl „rozmetal bych to tanky“, ale podporoval ministra obrany Václavíka a ten chtěl zasáhnout silou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Všechny příspěvky
Archiv