Rady od rozvodových právníků, které  se vám budou hodit, i když se nerozvádíte.

(psáno pro Cosmopolitan v květnu 2015)

 

  • Vždy za každých okolností si udržujte finanční nezávislost. Mějte své vlastní konto na své vlastní jméno s výlučně svým podpisovým právem. Pokuste se mít vždy alespoň minimální vlastní příjem – a to i v případě, když je vaše polovička multimilionář. Mějte vždy nějaké vlastní peníze, na které nikdo jiný nemůže.
  • Mějte svůj vlastní počítač, svůj vlastní mobil, svůj vlastní iCoud a iPad, vše kupované a registrované na své jméno. Jinak stačí zavolat/napsat do Applu a majitel, (nejlépe váš právě rozejitý partner či manžel) změní heslo, případně má perfektní přístup všude, včetně možnosti monitorovat vaše e-maily. S čímž souvisí: vaše heslo do PC a mobilu je VAŠE. Nikoho jiného. Nikdo nemá právo vám do vašeho soukromí ba ani do práce lézt. A vy, jen tak mimochodem, to taky nedělejte. Pokud užíváte e-mail s doménovým jménem, ať jste vlastníkem domény VY! Pokud je vlastníkem domény váš partner, můžete mu svoje veškeré e-maily rovnou posílat v kopii.
  • Důrazně varuji před uplatněním „miláčku, jedno auto nám přece bude stačit“. Když je budete potřebovat oba – hádejte, kdo s ním odjede? Takže mějte SVOJE auto. I kdyby to měla být Felície z roku raz dva.
  • Je fajn, když máte spoustu společných přátel. A nejsou to náhodou primárně JEHO přátelé, kteří vás „taky berou“? Vždycky mějte si své, skutečně jen své vlastní přátele. Nemyslete – on je taky má…
  • A na závěr jedna rada skutečně nad zlato. Nikdy, skutečně NIKDY s ním nejděte do byznisu. Protože byznis není o partnerství. Představy, že „všechno budeme dělat spolu“, jsou úplně úchylné a nefungují. V byznisu musí jeden velet. A hádejte, kdo.  A hádejte, co se stane, když jeden nesplní pracovní úkoly a ten druhý mu to vytkne. Řešením jsou dvě s.r.o., každé ve výlučném vlastnictví jednoho z manželů a vzájemná přefakturace služeb.  A jestli někdy zalepíte jeho firemní díry svou soukromou kreditkou, tak vás roztrhnu jak hada. A mimochodem – nechtějte po něm totéž, to by bylo nefér a pod úroveň.

 

Posted in Nezařazené
1 Comment » for Rady od rozvodových právníků, které  se vám budou hodit, i když se nerozvádíte.
  1. Radek napsal:

    Naprosto souhlasím. Vše je pravda vše jsem prožil a tak vim o čem se tu píše.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Všechny příspěvky
Archiv