rozhovor s DIS ÚK – Diskusní a Informační Skupinou Ústeckého Kraje

http://dis-uk.webnode.cz/nase-rozhovory/klara-samkova/

Klára Samková

– kandidátka na prezidentku ČR 2013, advokátka, politická aktivistka, 1990 – 1992 poslankyně Federálního schromáždění, advokátka a obhájkyně Tomia Okamury

 

Kolik jste měla ve skutečnosti podpisů na kandidáta na prezidentku 2013(pokud to není tajné)?…jelikož ve zpravodajství se uvádělo nejdříve 5000, poté jste řekla v pořadu Volejte prezidentovi že vám zbývá 40 000 podpisů
a nakonec jste podle tn.cz odevzdala pouze 128.

Především nutno říci, že „causa podpisy“ přesně zobrazuje heslo „slibem nezarmoutíš“. Spousta lidí slíbilo – a to i v případech, kdy jsem to po nich nechtěla –  a posléze od svých slibů ustoupilo. Ukázalo se, že lidé mají velký strach se jakkoliv angažovat. Takže jsem tak trochu naletěla. Ovšem 128 je číslo, které uvedlo jako počet podpisů Ministerstvo vnitra a je to přitom počet mnou odevzdaných podpisových archů, nikoliv podpisů. Moje petice podepsalo 1270 lidí, čehož si nesmírně vážím – jsou to lidé, kteří bez jakékoliv kampaně mne sami iniciativně podpořili.
Proč jste se rozhodla obhajovat Tomia Okamuru?

Pan Okamura mne oslovil, protože věděl, že se k zákonu o volbě prezidenta dlouhodobě vyjadřuji negativně a že jej hodlám napadnout. Měla jsem tedy věci ideově promyšleny. V rámci obrovského časového stresu byl časový aspekt hodně důležitý.

 

Kandidovala jste na prezidenta 2013 jako nezávislý kandidát, nebo za TOP 09, nebo s podporou nějaké strany nebo hnutí?

Jako obvykle mne nepodporoval nikdo 🙂

 

Jaký je váš názor na KSČM, máte podobné názory jako Petr Cibulka?

Moje názory jsou zcela nezávislé na Petrovi Cibulkovi a nejsem si zcela jista, jaký jeho názor vlastně je – pouze předpokládám, že je antikomunistický. Pro mne a můj postoj ke KSČM je zcela určující Zákon o protiprávnosti komunistického režimu a o odporu proti němu (č. 198/1993 Sb.) Pro mne je KSČM zločinecká organizace a dál nemám o čem diskutovat. Ovšem ráda bych dodala, že v ČR rozhodně není – bohužel – jediná.

 

Máte v současné době nějaký mandát?

Jsem zastupitelkou Městské části Praha 2 z TOP09
Jaký soudce Ústavního soudu ČR se vám zdá ve své profesi nejlepší?

prof. JUD. Pavel Holländer – bezkonkurenčně….

Jste pro legalizaci konopí?

Legalizace konopí je trochu i moje zásluha, protože jsem tři roky obhajovala Bushku Bryndovou, konopnou mastičkářku, obviněnou z šíření toxikománie. Nakonec byla zproštěna obvinění, ovšem myslím, že to bylo i proto, že Bushka průběžně nutila všechny soudce i státní zástupce podrobně proniknout do problematiky léčebného konopí a v průběhu řízení je v podstatě zkoušela. Nezapomenutelná byla její věta směřující k předsedovi senátu Okresního soudu: „Pane předsedo, vy jste nestudoval dostatečně moje webové stránky, protože tam byste se dozvěděl, že Vaše argumentace je zcela scestná…“ Soudce odvětil – naprosto zdeptán, že v nich ležel do tří do rána….

Ale abych odpověděla na otázku já: ano, jsem pro veškerou legalizaci konopí, protože žádná prohibice nikdy nic nevyřešila.
Jste pro zrušení Temelínu?

Jste pro zrušení elektráren na fosilní paliva?

Na tyto otázky odpovím dohromady. Odpovědět na kteroukoliv otázku ANO by znamenalo, že žádám zrušení civilizace, protože alternativní zdroje momentálně vůbec nejsou schopny pokrýt energetickou potřebu naší civilizace (bohužel) – a ani mně se zpět do jeskyní nechce. Dokud se tedy nevynalezne funkční a stabilní tokamaku – nebo jiný alternativní zdroj, není otázka rušení elektráren, ať atomových nebo na fosilní paliva, vůbec ani položitelná, natož zodpověditelná. V každém případě jsem pro šetření energií, pro všechny pasivní, alternativní a doplňkové zdroje, co nejvíce diverzifikované. Ale, prosím, BEZ DOTACÍ!!!
Jaký soudní případ, který jste řešila se vám zdál nejhorší (prosíme trochu přiblížit)

Nechci mluvit o svých soudních případech, protože se jedná o intimní záležitosti jiných lidí. Jsou ale případy, které mne velmi tíží. Jejich společným jmenovatelem je bezmoc a selhání spravedlnosti. obecně pak – nedostatek laskavosti a soucitu.

 

Více zde: http://dis-uk.webnode.cz/nase-rozhovory/klara-samkova/
Vytvořte si vlastní stránky zdarma: http://www.webnode.cz

Posted in Nezařazené

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Všechny příspěvky
Archiv