ÚVAHA NA ČTVRTEK, 19. listopadu

Po úterních demonstracích a středečních reakcích obou táborů v médiích je zřejmé, že národ je stejně jako za komunistů polarizován v poměru 1:9.

Dříve byli těmi 10% komunisti, dnes tzv. sluníčkáři…. Společné mají jedno: naprosté přesvědčení o tom, že mají právo určovat, co si lidé mají myslet, co mají chtít a jak mají žít. Společné mají také to, že mají MOC lidi k tomu přinutit a ty obzvlášt vzpurné umlčet. Likvidaci politických protivníků si dnešní mocipáni nejdřív vyzkoušeli mezi sebou navzájem: začalo to kauzou Petra Wolfa a posléze Jiřího Čunka (toho pro změnu podrželi, takže zjistili, že justice není všemocná), posléze přepadením Strakovy akademie, jehož výsledkem byla rezignace zbabělého premiéra a nedoplatky na dani darovací za kabelky (což, jak zajisté uznáte, ohrožovalo českou státnost). Nyní již mají ten proces osahaný a mohou se zaměřit na skutečné nepřátele, totiž na ty, kteří by si dovolili z toho davu 90% národa přece jen vystrčit hlavu. První trestní oznámení již padají…

Je samozřejmě na každém člověku, jak se zachová. Zda zaleze do těch 90% a bude mlčet nebo zda odmítne se s tímto stavem smířit. Nastává čas nových Gruntorádů a také Pavlů Wonků. Uvidíme, jestli naše policie stejně jako kdysi ta rumunská bude přidávat do náplní vodních děl kyselinu, aby to demonstrování národu skutečně rozmluvila. Je jen otázka času, kdy a hlavně kdo to odnese…

Stejně, jako komunisti měli za zády všemocný Sovětský svaz s vojskem usídleným na našem území, stejně tak má dnešní „mogučaja gučka“ která, a to je pikantní, je složena jak z přímých protegé minulého režimu, tak jeho odpůrců, takže se prakticky potvrdilo, že v obou případech šlo jen a pouze o moc, za zády další mohutné mocensko-finanční uskupení. Napojení těchto „vládců“ na islám a islámské státy je evidentní. Hospodářskou základnou je především Saudská Arábie se svými obchodními zájmy a zárukou ropného bohatství, vojáky jsou tak zvaní běženci či migranti, kteří drží v hrsti potenciálně neposlušné obyvytelstvo stejně dobře, ba, možná ještě lépe a rozhodně s menšími náklady, než tak činila sovětská vojenská posádka v Milovicích, na Libavě a v jiných místech…

Po 25 letech jsme se ocitli v kruhu. Oproti minulosti vidím jednu výhodu: myslím, že dnes už je zřejmé, které strategie byly v boji s takovýmito mocensko-politickými konglomeráty neúspěšné. Byl to appeasement, sepisování „nesouhlasných dopisů s poskytnutím bratrské pomoci“ apod.

Jestliže jsme se ocitli v historickém kruhu, je dobré pamatovat, že s kruhem je možno zacházet stejně jako s Gordickým uzlem – prostě jej rozetnout…

Každý sám, všichni společně, každým jedním „malým“ činem všedního dne.
Přeji všem hezký čtvrtek…

Posted in Nezařazené
8 komentářů » for ÚVAHA NA ČTVRTEK, 19. listopadu
 1. Luba napsal:

  Především: Máme veliké štěstí.
  Máme veliké štěstí, že houf frustrátů, kterému vychytralí podnikatelé s politickými hlasy ukázali nového úhlavního nepřítele, nového „žida“, untermensche, popř. třídního nepřítele, zvaného „sluníčkář“, že tento houf nemá žádného charismatického vůdce.

  A že náš národ je, zdá se, ve své většině k extrémistům skeptický, nedůvěřivý, až lhostejný. Což ukazuje např. osud SPR-RSČ pana Sládka, jehož politická mrtvola nyní mírně pookořála, byvše pokropena Konvičkou.

  Podnikatelský záměr pana Sládka se příliš nelišil od projektu pana Okamury. Sládek politické body přetavil ve vilu, Okamura bude chtít nejmíň palác.

  Zcela v intencích českého Kocourkova je, že triumvirát v čele xenofobního davu u nás představuje Japonec, Tatařín a Černoch. Tedy lidé, které výrazně poznamenalo traumatické dětství, spojené s jejich odlišností od většináčů. Pravda – Černoch trochu klame tělem, protože je zrzek.

  Inu – pro tyto lidi je jejich politická dráha formou psychoterapie, což je pochopitelné. Ale k této formě pomoci existují specializované ústavy a školení odborníci, a netřeba, aby tací výtečníci, stižení minderwertigkeitskomplexem, experimentovali s emocemi chronicky nespokojeného davu.
  Takové pokusy na lidech už tady byly.

  Jak už to bývá, lidé se zmrzačeným lidstvím se vzájemně přitahují, mají sklony uzavírat mezi sebou dohody a kartely, a rádi soupeří o moc s těmi, kteří mají jiné priority, a kteří jsou celými lidmi.

  Tedy se stalo, že soudem usvědčený lhář Zeman zavítal do tábora „ideových pokračovatelů“ „republikána“ Sládka, kterého kdysi dávno v jednom diskusním duelu demaskoval jako podvodníka, neboť na jeho otázku „co je to participativní ekonomika“ nedokázal odpovědět, a tak se téma snažil stočit k „sudetským“ Němcům, svému oblíbenému terči. Narcis Sládek nebyl schopen přiznat svou neznalost.

  Stejný člověk – Miloš Zeman – o 22 let později, zřejmě vlivem degenerativních změn, spojených zejména s užíváním legálních drog, navíc opojen mocí, se dopouští přešlapů podobného druhu, jako jeho bývalý politický protivník.

  Zeman v památný den 17. listopadu, kterým si připomínáme odpor českých studentů proti nacistům, navštívil srocení, organizované putinskou fanatičkou Vičanovou, a jako se kdysi na tisícihlavém shromáždění Židů prohlásil za Žida, tak se nyní přidal na stranu davu, který by se nerozpakoval nové „nepřátele národa“ nahnat do baráků za ostnaté dráty. To přinejmenším.

  Kolorit hezky dokreslil incident mezi nařvanými konvičkovými nácky a reportérem ČT, na kterého zaútočili s nadávkami „Ty sionistická svině“, atd.

  Takže – Islám v ČR nechceme? To jistě ne! Ale víme, co chceme? Jakou reálnou pozitivní politickou vizi nám kdo nabízí?

  Mimochodem … velice jsem se pobavil sledováním duelu mezi antimuslimem Konvičkou a muslimem Pelikánem. Bylo to střetnutí výrazně asymetrické. Setkání diletanta s odborníkem nemohlo dopadnout jinak – Konvička totálně pohořel. A pan Petr Pelikán ve mně vzbudil živý zájem o islám a islámský svět.

  YT: Martin Konvička / Petr Pelikán – boj s islamizací v ČR – Debatní klub
  https://www.youtube.com/watch?v=fRjbri5d1cg

 2. ra.ri.ta napsal:

  Drahý Lubo,

  Odkazovaný post jsem shlédl. Připouštím, že jen začátek neb pan Pelikán se jevil jako člověk jenž je pohroužen do islámu v němž se masochisticky topí. V porovnání s panem Konvičkou mi to přišlo jako mluvit s malým trucovitým dítětem.

  • Luba napsal:

   Trucovité malé dítě? Myslím , že jste Konvičku vystihl.

   • ra.ri.ta napsal:

    Drahý Lubo,

    přemohl jsem se a zase kousek shlédl. Dokonce jsem si dal za čestnou vlasteneckou povinnost bezvěrce dobrat se konce. Budu vás průběžně informovat.
    Ze shléhnutého pokračování jsem usoudil, že ten člověk, krom toho, že islám je to pravý, není schopen jediné konkretní odpovědi. Spojuji si to s takovou tou správnou islamistickou dvojakostí. Když se nějaká skutečnost hodí, je to v souladu s islámem, když se ta sama situace v danou chvíli nehodí, je hodna džihádu. Chápu to správně?

 3. Tomáš napsal:

  Může si každý, ve vztahu vyznavačům jiné náboženské víry, říkat cokoliv? Podle zákona ne, ale když to „cokoli“ řekne/napíše konkrétní člověk, tak je to náhle velmi nejisté.
  http://www.denik.cz/z_domova/konvickovi-hrozi-za-podnecovani-k-nenavisti-i-alternativni-trest-20151125.html
  http://www.novinky.cz/domaci/387326-konvicka-to-nemuze-ustat-tvrdi-advokat-ortman.html
  Když za porušování konkrétního paragrafu trestního zákoníku nebude nikdo potrestán, přestože je mnoha lidmi, zvláště na internetu, porušován (téměř) každý den, tak proč takový paragraf vůbec existuje?

  Může Řezník(„umělecké“ jméno), ve vztahu k ženám, případně ve vztahu ke konkrétní ženě, rapovat cokoliv?
  https://www.youtube.com/watch?v=IsKMnyQYjp8
  https://www.youtube.com/watch?v=t0TeYnyurqs

  Některým lidem se (možná) budou jevit závadné pouze mé otázky.

 4. karel napsal:

  S tím poměrem jste to moc netrefila. Sluníčkářů není moc, stejně jako členů vaší xenofobní sekty, většina lidí je umírněná, machrujou akorát v diskuzích. Konvičku by neměli zavřít, soud by mu mohl nařídit třeba uhradit islámské nadaci za urážku 🙂 Bylo by to stejně vtipný, jako když Láska dal prachy co vysoudil na Pitomiovi uprchlíkum

 5. Luba napsal:

  1. Proč je Blok proti islámu (BPI) sektou:

  BPI se, jako politické hnutí či budoucí strana, výrazně liší od tradičních politických stran svým jednostranným zaměřením – odmítavým postojem k náboženství či ideologii, se kterou nemají naši občané žádnou zkušenost, stejně jako mají minimální zkušenost s nositeli této víry či ideologie.

  Naše tradiční masové či volební strany mají svůj program založený na pozitivní vizi rozvoje společnosti, nikoli na negaci a strašení před nepřítomnými potenciálními riziky, které naši společnost údajně ohrožují.

  Sektou, je dle definice „náboženské, filosofické nebo politické uskupení, které se odloučilo od hlavního proudu“.
  Je evidentní, že se BPI hlavnímu proudu české politické scény výrazně vymyká, a je ho tedy možné označit za svébytnou politickou sektu.

  2. Proč je BPI sektou xenofobní:

  Xeno – z řeckého xénos = cizí, fobie – z řeckého fobos = strach. Přitom „fobie“ je v psychologii a psychiatrii chorobným strachem z konkrétního, kdežto „anxieta“ je strachem z neurčitého, čili povšechnou úzkostí.

  BPI je sektou xenofobní proto, že v lidech vytváří pocit ohrožení, který nemá žádnou oporu v reálném stavu, i když předmět strachu zde existuje – je to muslim a jím vyznávaný islám. Muslim je nám cizí, s islámem nemáme zkušenost. Když si něco nemůžeme nebo neumíme ověřit, musíme se spolehnout na informace zprostředkované, a spokojit se s vírou.

  Informace, poskytované BPI, jsou jednostranně negativní, výhradně zaměřené k cílům sekty. Společně sdílené dogma o strašlivém islámu a muslimech utužuje kolektiv, jako každá víra ve vnějšího nepřítele, která snímá z věřících individuální odpovědnost za své osudy. Stačí zničit nepřítele, a bude líp.

  Přitom BPI cíleně pracuje s negativními emocemi a předsudky, které někteří členové, jako třeba sociolog Hampl, považují za zdravé instinkty.

  Což je v přímém rozporu se zkušenostmi, které má lidstvo s kataklyzmatickým 20. stoletím, ve kterém byly zničující války rozpoutány právě kvůli údajně zdravým instinktům silných, kterým v úspěchu překážejí slabí.

  Destruktivní kulty a sekty svou negativní energií, pěstovanou zprvu na okraji společnosti, nakonec nakazily celé národy. Neboť předsudky, jakož i individuální a skupinová stupidita, tkví v lidské přirozenosti, a jako takové jsou všem společné a snadno zneužitelné.

  Proto jsou xenofobní sekty potenciálně nebezpečné, neboť při určité dějinné konstelaci a za přispění charismatické vůdčí osobnosti, může jejich působení vést k celonárodní katastrofě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Všechny příspěvky
Archiv