ÚVAHA NAD TRENCLEMI

Nad pražským Hradem zavlály obrovské rudé trencle. A stalo se mi, co jsem nepředpokládala, že se kdy stane. Skutečně lituji, že nejsem páně prezidentova poradkyně. Neboť zde jsou návrhy postupů, které bych mu doporučila:

Milý pane prezidente, je načase, abyste:

1) s lehkostí autorům poděkoval za tuto středoškolskou féerii, hodnou „posledního zvonění“, avšak nikoliv osob dospělých. Tato jejich činnost mohla totiž mít tragické následky ve střelbě po narušitelích. Naštěstí znamená pouze ztrátu práce pro několik lidí, z nichž někteří si budou moci vybrat, zda jejich epolety a vyražené zuby se pokutálí po Nových či po Starých zámeckých schodech.
2) zavřel Pražský hrad. Jestliže se někdo dostal na střechu, mohl se dostat i jinam a kdo ví, jestli někde není bomba. Náhradu škod hradí „performeři“.
3) podal trestní oznámení na krádež známými pachateli, neboť vlajka, pokud vím, se ztratila a stále není k nalezení. Její cena zcela bezpečně přesahuje částku 10.000,- Kč, její ztráta je tedy trestným činem.
4) inicioval prostřednictvím spřátelených poslanců podání návrhu na doplnění trestního zákoníku o trestný čin hanobení státních symbolů.
5) se před trenclemi vyfotil a dal je do hradního muzea s tabulkou s nápisem, že jste rád, že vám pokládají za vinu, že jste socialista, protože rudá barva je barvou boje za sociální spravedlnost, a že v tomto ohledu se za nošení rudých trenýrek nestydíte.
6) doporučil pražské kavárně, ať sama nosí modrá pánská tanga, nejlépe s push-up efektem. (Osobně bych doporučovala ty s dvojitou kapsou, jednou na pindíka, druhou na koule, skutečně to vypadá impozantně, i když uvnitř není takřka nic).
7) a upozornil národ, že opět je zde snaha odvést jeho pozornost někam úplně jinam…

Hojím se jistou nadějí, že moje rady třeba někdo panu prezidentovi poví…

Posted in Nezařazené

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Všechny příspěvky
Archiv