vzkaz etnickému Čechovi

Z MOJÍ E-MAILOVÉ KORESPONDENCE:

Od: ‚Wicha Radovan‘ (e-mail znám)
Datum: 15.08.2015 14:34
Komu: ‚klara.samkova@lawyers.cz‘ <klara.samkova@lawyers.cz>

Pani Samkova,

Tak jsem si precetl nekolik vasich vyjadreni a mezi nimi i vas nazor na  migranty – zakazat, utopit, nemela bych slitovani …

Jak se vam rikaji takova slova coby cikance? Libi se vam vztah majority  k vasemu „narodu“? Nejste take vlastne jakasi historicka migrantka? Co
kdyby vas panove Konvickove, Bartosove nebo Okamurove poslali zpet do  Indie provozovat pravni praxi v tamnich slumech? To byste take
neprotestovala?
Vase prostorekost (eufimisticky receno) je obdivuhodna. Presto vam preji  prijemny pobyt mezi nami, etnickymi Cechy.

R. Wicha

MOJE ODPOVĚĎ:

Milej zlatej boubelatej….

základem debaty na jakékoliv téma je určitý výchozí stav, tedy výchozí relevantní a ověřené informace, které při diskusi tvoří „startovní čáru“, která sama o sobě není předmětem diskuse. Jsou to premisy, na kterých se disukutující předem shodli. Na příklad: když venku prší, padá voda“. Následně se diskutující mohou dohadovat o tom,zda je vody moc nebo málo, zda je správně zadržována v krajině, v jakém stavu je kanalizační řád a vůbec co s takovou vodou. Ovšem otázky, že 1) déšť je voda a že 2) v našich zeměpisných šířkách pršívá, a to někdy moc a někdy méně, jsou bez diskuse.

S Vámi ovšem takováto diskuse možná není, neboť již na této „startovací čáře“ premis se dopouštíte elementárních omylů, které by bylo možno napravit a eliminovat dotazem na strejdu Gůgla a asi dvěma dalšími kliknutími myší. Tyto úkony jste však evidentně nebyl ochoten učinit, tedy nejste ochoten přijímat a dokonce i ověřovat informace. To je velmi špatné. Na těchto svých lživých dezinformacích pak konstruujete závěry, které jsou logicky úplně mimo… Diskuse tedy není možná, protože diskutovat není o čem.

O co konkrétně ve Vašem případě jde?

Celé Vaše exposé je postaveno na tom, že jsem Romka.

Že jsem „migrantka“, které si troufáte přát příjemný pobyt mezi „námi – etnickými Čechy“.

Pominu skutečnost, že moje rodina tuto zem stovky let spoluutvářela, že můj praděd v dobách 1. světové války podporoval Rašína i Kramáře (pokud ovšem etnickému Čechovi tato jména něco říkají) a že můj otec, můj děd i pradědové a doufám, že i já sama jsme něco tomuto národu a této zemi dali – totiž výsledky práce, které mohou pomoci dalším nadcházejícím generacím.

To, že NEJSEM Romka je totiž zcela nepodstatné – tedy nepodstatné z toho hlediska, kterým na svět pohlížíte Vy. Váš pohled na svět vychází z ETNICITY, jste tedy neporovnatelně blíže tomu, co se mi snažíte podsunout jako můj názor a co zároveň tak usilovně kritizujete, než jsem tomuto názoru já. Mně je posuzování na základě etnicity zcela cizí. Vám je naopak evidentně vlastní.

Problém, kterému zde a nyní v Evropě čelíme, NENÍ PROBLÉMEM ETNICITY! Je to problémem KULTURY!! (Pokud Vám ten pojem jako „etnickému Čechovi) něco říká. A to kultury založené na tacitních znalostech, které současní migranti prostě nemají a nemají je, jak jsme si všimli, ani děti a vnoučata těchto migrantů. Zdá se, že na otázku, co je kultura, lze velmi dobře také aplikovat odpověď na otázku, co je to vzdělanost… To je to, co se ve škole nenaučíte… (k tomu viz: Dietrich Schwaitz: Vzdělanost jako živý dialog s minulostí, Prostor, Praha 2013).

V tomto smyslu jsou Romové součástí evropské kultury, jsou součástí jejích dějin, a to již dobře 600 let. Neříkám, že jsou součástí úspěšnou, ale o Židech před nějakými 150 lety si taky nikdo nemyslel, že by byli nějakým ternem pro Evropu – to jen příkladmo. Pokud byste náhodou chtěl překonat Váš zjevný odpor k získávání primárních informací, a to na téma Romové, mohu jen tak namátkou zmínit knížku Daniela Soukupa „Cikáni a česká vesnice“ (Nakladatelství Lidové Noviny, Praha 2013), případně i moji knížku „Romská otázka – psychologické důvody sociálního vyloučení Romů“ (Blinkr Praha 2013) jako dobrý začátek ke vzdělání se v dané problematice. Kdybyste pak překonal svůj evidentně obsesivní odpor k internetovým vyhledávačům, dostane se Vám o Romech a jejich historii v Evropě nejen řady přímých informací rovnou na síti, ale také odkazů na další hojnou literaturu na dané téma.

Obávám se však, že to nepomůže. Nejde o Romy, ba (a chápu, že se Vám to čte velmi špatně) nejde ani o Čechy. Jde o evropskou civilizaci, která, ať se nám to líbí nebo ne, svým křesťanským a zejména protestantským pojetím osobnosti nastolila takové hodnoty jako je osobní zodpovědnost, kreativita, pracovitost, individualismus a vědomí hodnoty každého jednoho lidského jedince jako základu něčeho, co přineslo evidentní prosperitu i zbytku světa. Pakliže tyto atributy padnou – a vše ukazují na to, že jsou zásadně ohroženy – padne civilizace a budou zde nenahraditelné ztráty. Nikoliv jen pro Evropu, která sama svůj potenciál svázala nesmyslnými regulativními opatřeními a tím jej v podstatě již sama zničila, ale, bohužel, i pro zbytek světa. Což říkám bez jakékoliv etnické nadřazenosti nás, etnických Evropanů.

Pane Wicho, protože mi není zcela zřejmé, nakolik jste při své neschopnosti pracovat s elementárními informačními zdroji schopen pochopit mnou výše  snesené argumenty, pro jistotu, aby došlo ke skutečnému přenosu informací, dovolím si svoje stanovisko k Vaší poznámce lapidárně shrnout takto:

TÁHNĚTĚ DO HAJZLU, VY JEDEN PSEUDOETNICKÝ PSEUDOČECHU A NEZAPOMEŇTE SE POŘÁDNĚ SPLÁCHNOUT.

úplně bez pozdravu,

JUDr. Klára A. Samková, Ph.D.

Posted in Nezařazené
4 komentáře » for vzkaz etnickému Čechovi
 1. Slávka Tyrkasová napsal:

  vy jste mu to pěkně dala, hajzlovi hnusnému, dobře mu tak

 2. toníček napsal:

  Paní Samková, děkuji vám za všechno, co děláte. Snad jednou naši potomci budou moci vaši práci ocenit a nebudou se muset šprtat zpaměti korán.

 3. TANIA JANCO napsal:

  absolutne genialni

 4. Anežka napsal:

  Perfektní odpověď!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Všechny příspěvky
Archiv