ŽENY MILUJÍ POŘÁDEK

Ona DNES | 19.11.2012 | Rubrika: Ona & on | Strana: 78 )

BOŘIČI MÝTŮ:

O tom není pochyb. Kdo by nemiloval provoněný byt s uměleckou vázou na jídelním stole, v ní naaranžovaná kytice podzimních květů, na jejichž okvětních lístkách se blyští kapičky rosy, odrážející ligotání plamene vonné svíčky?
Jak nahoře – tak dole, jak na povrchu – tak uvnitř říká hermetická moudrost, a proto lze předpokládat, že ty, co nemají naklizeno jsou na tom špatně. V tomto přístupu se však zračí váš poměr pouze k hmotným věcem. O vaší duši nevypovídá nic. Máte v ní uklizeno? To už je trochu horší, viďte? A není to zběsilé uklízení spíše záminkou a výmluvou pro to, abyste si ve vlastní duši a vztazích pořádek dělat nemusela? Ne, já vůbec nepléduji za chaos, špínu a nádobí sprchované ve vaně. Tvrdím jen, že když už bylo vynalezeno něco, čemu se říká ‚princip good enough‘ nebo také ‚růstová křivka kvality‘, tak se máme držet poznatků, které z ní vyplývají i v úklidu domácnosti. Podle této zásady je zapotřebí pro dosažení 80 % kvality určitého množství energie, a čím více energie do činnosti dáme, tím lepší bude výsledek. Pak nastává zlom. Pro dosažení zbylých 20 % kvality je zapotřebí vynaložit takové množství energie, že se to vůbec nevyplatí. 80 % výsledku zajistíme pomocí 20 % vynaložené energie, dalších 20 % výsledku můžeme dosáhnout pouze tehdy, jestliže vynaložíme dalších 80 % energie. Takže ruku na srdce – skutečně nám to stojí za to? Což takhle si
stoj z 80 % uklidit v našich vztazích?  Představte si, že jich  máte vyřešeno 80 %! To by byl život, co? Vsadím se, že kdybyste toho dosáhla sprchováním nádobí ve vaně, házíte je tam  s rozběhem, i kdyby se mělo potlouct….
P. S.: Všimly jste si, dámy, že v rozporu s nadpisem vůbec ne nemluvím o tom, že žen ženy milují pořádek? Ono je to tím, že chlapi jsou na tom úplně stejně. Ale neříkejte jim to, vládci tvorstva by to mohli nést těžce. ??

Posted in Nezařazené
1 Comment » for ŽENY MILUJÍ POŘÁDEK
  1. hanka napsal:

    Ach, děkuji! 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Všechny příspěvky
Archiv